Vishay CRCW120620K0JNEB
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 20000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
JRH Electronics
X-ON
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
Stock
69,920
Authorized Distributors
2
Resistance
20 kΩ
20 kΩ
20 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-8GEYJ203V
Res Thick Film 1206 20K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 20K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 20K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8GEYJ183V
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5% 18Kohm, 7 inch
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 18000ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 18K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
RES SMD 20K OHM 5% 1/4W 1206
Thick Film Resistors - SMD 1/4watt 20Kohms 5%
D25/CRCW1206 200 20K 5% ET5 e3
VISHAY CRCW120620K0JNEB
20K OHM 5% 200PPM