KOA Speer RK73B2BTTD183J
Res Thick Film 1206 18K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
Garrett
Jameco
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.53%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Resistance
18 kΩ
18 kΩ
18 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC1206JR-0718KL
RC Series 1206 0.25 W 18 kOhm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 1206 18K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 18K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 18K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 16.9K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 16.5K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 18kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RK73B 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 18kOhms 0.25W 1/4W
GENERAL PURPOSE RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 18000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
SMD Resistor 1206 18KΩ ±5% 250mW ±200ppm/℃