Vishay CRCW120615K0FKEAC
Res Thick Film 1206 15K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Farnell
Datasheet5 页8 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.27%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
15 kΩ
15 kΩ
15 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-06-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0805 15K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
CRCW-C 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 15kOhms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 15000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RES, 15K, 1%, THICK FILM, 1206; Resistance:15kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250mW; Resistor Case / Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V RoHS Compliant: Yes