Vishay CRCW080515K0FKEAC
Res Thick Film 0805 15K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet5 页8 年前
LCSC
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+13.77%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Resistance
15 kΩ
15 kΩ
15 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Res Thick Film 1206 15K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 15kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
CRCW-C 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 15kOhms 0.125W 1/8W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 15000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES, 15K, 1%, THICK FILM, 0805; Resistance:15kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125mW; Resistor Case / Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:150V RoHS Compliant: Yes