Vishay CRCW1206158KFKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 158000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Stock
13,504
Authorized Distributors
4
Resistance
158 kΩ
158 kΩ
158 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
PanasonicERJ8ENF1583V
Res Thick Film 1206 158K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206FR-07158KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 158kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-13158KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 158000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 158K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8ENF1503V
Res Thick Film 1206 150K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 150K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
RES THICK FILM 158K OHM 1/4W +/-1% 1206 SMD
CRCW1206 158K 1% 100 RT1
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:250mW; Resistance:158kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:200V ;RoHS Compliant: No