KOA Speer RK73H2BTTD1583F
Res Thick Film 1206 158K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Farnell
Arrow Electronics
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
-10.55%
Resistance
158 kΩ
158 kΩ
158 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupRC1206FR-07158KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 158kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 150K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206FR-07150KL
Yageo RC1206FR-07150KL Thick Film Chip Resistor 150K Ohm 1% 250mW 1206 SMT
Res Thick Film 1206 160K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
SMD Chip Resistor, 150 kOhm, ± 1%, 250 mW, 1206 [3216 Metric], Thick Film, General Purpose
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 147kOhm 0.25W 1/4W
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 158000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Resistor, SMT, 1206, 158K Ohm, +/-1%, +/-100ppm, Thk Film<CA
Res, 158K, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD1583F
1206 (3216Metric) 1206 RK73H 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 158kOhms ±100ppm/C