Vishay CRCW0805294KFKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 294000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
X-ON
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
50,244
Authorized Distributors
5
Resistance
294 kΩ
294 kΩ
294 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ6ENF2943V
Res Thick Film 0805 294K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-07294KL
Res Thick Film 0805 294K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 294K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-6ENF3003V
Res Thick Film 0805 300K Ohm 1% 0.125W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 301K Ohm 1% 1/8W ¦100ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 300kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Resistor, Thick Film, 294Kohm, 125Mw, 1%, Full Reel, Resistance294Kohm, Resistan
294K¦¸ ¡À1% 125mW ¡À100ppm/¡æ 0805 2mm*1.25mm*500¦Ìm
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:125mW; Resistance:294kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:150V ;RoHS Compliant: No