Vishay CRCW0805294KFKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 294000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
数据表和文档
Farnell
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.12%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
Resistance
294 kΩ
294 kΩ
294 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ6ENF2943V
Res Thick Film 0805 294K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-07294KL
Res Thick Film 0805 294K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 294K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-6ENF3003V
Res Thick Film 0805 300K Ohm 1% 0.125W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 301K Ohm 1% 1/8W ¦100ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 300kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 294kOhm 0.125W 1/8W
294 kOhms 250 mW 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film Chip Resistor
RESISTOR;THICK FILM;294 KILOHMS;0.125 W;1%;SMT;0805;TCR 37 PPM/DEGC;TR
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 294 Kohm, 125 Mw, - 1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW0805294KFKEA.
RES, 294K, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 294kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device