Vishay CRCW0805221RFKTA
Resistor, Thick Film Chip; 221 Ohms; Case 0805; 0.125W; +/-1%; SMD; 100ppm/K; 150V; 200V
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Newark
Future Electronics
Arrow Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-16.40%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
Resistance
221 Ω
221 Ω
221 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ6ENF2210V
Res Thick Film 0805 221 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-07221RL
SMD Chip Resistor, 221 Ohm, ± 1%, 125 mW, 0805 [2012 Metric], Thick Film, General Purpose
Res Thick Film 0805 221 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-13221RL
Res Thick Film 0805 221 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 221ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
描述
Res Thick Film 0805 221 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 221ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
CRCW Series 0805 0.125 W 221 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 221Ohms 0.125W 1/8W
RESISTOR, THICK FILM, 221 OHM, 125mW, 1%