Vishay CRCW0805121RFKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 121ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Future Electronics
Newark
element14 APAC
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-15.13%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
3D下载
Ultra Librarian
Resistance
121 Ω
121 Ω
121 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-6ENF1210V
Res Thick Film 0805 121 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805FR-07121RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 121Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 121 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 121ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ6ENF1200V
Res Thick Film 0805 120 Ohm 1% 0.125W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 130 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Res Thick Film 0805 121 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Avnet Japan
CRCW Series 0805 250 mW 121 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR;THICK FILM;121 OHMS;0.125 W;1%;SMT;0805;TCR 37 PPM/DEGC;CUT TAPE
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 121Ohm ±100ppm/C
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 121 Ohm, 125 Mw, - 1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW0805121RFKEA.
RES, 121R, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 121ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Reel Quantity: 5000; Resistor Mounting: Surface Mount Device