KOA Speer RK73H2ATTE1210F
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 121ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Upverter
库存历史记录
3 个月趋势:
+29.61%
备用零件
Price @ 1000
Stock
11,566
Authorized Distributors
3
Resistance
121 Ω
121 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupRC0805FR-07121RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 121Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805FR-07120RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 120Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0805F120R
Res Thick Film 0805 120 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
Res Thick Film 0805 110 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ6ENF1300V
Res Thick Film 0805 130 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ6ENF1240V
Res Thick Film 0805 124 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Thick Film Resistors - SMD 1/4W 121 OHM 1%
FIXED RESISTOR Chip Resistor 1% 100ppm/C 121Ohm 125mW