Vishay CRCW06037K50FKEAC
Res Thick Film 0603 7.5K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet5 页8 年前
JRH Electronics
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+47.63%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
7.5 kΩ
7.5 kΩ
7.5 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-06-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0603FR-076K81L
Res Thick Film 0603 6.81K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 8.06K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 8.06K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Molded SMD Automotive Paper T/R
Yageo GroupRC0805JR-108K2L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 8200ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ3RBD8201V
Res Thick Film 0603 8.2K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 8.2K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 7500ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
SMD Resistor 0603 7.5KΩ ±1% 1/10W ±100ppm/℃
RES, 7K5, 1%, THICK FILM, 0603; Resistance:7.5kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100mW; Resistor Case / Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:75V RoHS Compliant: Yes