Vishay CRCW06038K06FKEAC
Res Thick Film 0603 8.06K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页8 年前
JRH Electronics
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.37%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
8.06 kΩ
8.06 kΩ
8.06 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-06-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0603FR-078K45L
Res Thick Film 0603 8.45K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
Res, 8K06, 0.1W, 75V, Thick Film, 0603 Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW06038K06FKEAC
CRCW-C 0603 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 8.06kOhms 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 8060ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
8.06 kOhms ±1% 0.1 W 0603 (1608 Metric) Thick Film Chip Resistor