Vishay CRCW0603432RFKEA
RES SMD 432 OHM 1% 1/10W 0603 / Standard Thick Film Chip Resistors
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Future Electronics
element14 APAC
Newark
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+22.95%
下载
Ultra Librarian
Authorized Distributors
6
Resistance
432 Ω
432 Ω
432 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupRC0603FR-07432RL
Res Thick Film 0603 432 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 432 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603FR-07470RL
Res Thick Film 0603 470 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo RC0603FR-07390RL 0603 SMD Resistor 390 Ohm 1% 100mW Thick Film
TE ConnectivityCRG0603F390R
CRG Series 0603 390 Ohm ±1 % 0.1 W ±100 ppm/°C Surface Mount Thick Film Resistor
TE ConnectivityCRG0603F470R
Fixed Resistor, Thick Film, 0.1W, 470ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 432ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 432Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
CRCW Series 0603 125 mW 432 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 432Ohm 0.1W 1/10W
RESISTOR;THICK FILM;432 OHMS;0.1 W;1%;SMT;0603;TCR 37 PPM/DEGC;CUT TAPE
RES, THICK FILM, 432R, 1%, 0.1W, 0603
RES, 432R, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 432ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tol