TE Connectivity CRG0603F390R
CRG Series 0603 390 Ohm ±1 % 0.1 W ±100 ppm/°C Surface Mount Thick Film Resistor
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet4 页1 年前
Datasheet16 页18 年前
Datasheet8 页7 年前
Datasheet4 页7 年前
Datasheet16 页18 年前
IHS
Newark
Master Electronics
Sager Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.68%
供应链
Country of OriginThailand
Introduction Date2003-09-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
Yageo GroupRC0603FR-07390RL
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC0603FR-07390RL; 15 Ohm; 0603; 1 %; Thick Film
Yageo GroupAC0603FR-07390RL
Res Thick Film 0603 390 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 390 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603FR-13390RL
Res Thick Film 0603 390 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 360 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 357 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE ConnectivityCRG0603F390R
100mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 392Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 390ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 390 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Molded SMD T/R
RESISTOR, THICK FILM, RES 390 OHMS, PWR-RTG 0.1 W, TOL 1%, SMT, 0603
Thick Film Resistors - SMD CRG0603 1% 390R
Special Order: CRG0603 1% 390R Resistance Value: 390 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 390 Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRG0603F390R | Internal Number: 1622931-1 | Alias Number: CRG0603F390RJIT | TE Connectivity | NEOHM