Vishay CRCW0402510KJNED
Res Thick Film 0402 510K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
HQonline
X-ON
Future Electronics
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+254%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
510 kΩ
510 kΩ
510 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
63 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Res Thick Film 0402 510K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 560K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 470K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP4-1622826-3
Fixed Resistor, Thick Film, 0.063W, 470000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRC0402JR-07510KL
Res Thick Film 0402 510K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
MCR FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 560kOhm 0.063W 1/16W
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 510000ohm, 50V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0402
CRCW FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 510kOhm 0.063W 1/16W
510 kOhms 5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200
Res, 510K, 5%, 0.063W, 0402, Thick Film; Resistance:510Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:62.5Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW0402510KJNED.