Vishay CRCW04023R60JNED
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 3.6ohm, 50V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0402
数据表和文档
Newark
Garrett
符号封装
SnapEDA
Stock
20,000
Authorized Distributors
2
Resistance
3.6 Ω
3.6 Ω
3.6 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupRC0402JR-073R6L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±5% ±200ppm/℃ 3.6Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 3.6 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402JR-073R9L
Res Thick Film 0402 3.9 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0402JR-073R3L
RC Series 0402 0.063 W 3.3 Ohm ±5% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 0402 3.3 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
100mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 3.9Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
RES SMD 3.6 OHM 5% 1/16W 0402
D10/CRCW0402 200 3R6 5% ET7 e3
RES, THICK FILM, 3.6OHM, 63mW, 5%; Resistance:3.6ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:630mW; Voltage Rating:50V; Series:CRCW; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film ;RoHS Compliant: Yes