Vishay CRCW04021R20JNED
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 1.2ohm, 50V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0402
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Newark
Future Electronics
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
1.2 Ω
1.2 Ω
1.2 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
62.5 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402JR-071R2L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±5% ±200ppm/℃ 1.2Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 1.2 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/°C Molded SMD Automotive Punched Paper T/R
Yageo GroupRC0402JR-071R3L
Res Thick Film 0402 1.3 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0402JR-071R1L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 1.1ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
PanasonicERJ2GEJ1R2X
Res Thick Film 0402 1.2 Ohm 5% 1/10W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0402 1.3 Ohm 5% 1/16W ±200ppm/C Molded SMD SMD Punched Paper T/R
描述
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 1.2Ohm ±200ppm/C
1.2¦¸ ¡À5% 62.5mW ¡À200ppm/¡æ 0402 1mm*500¦Ìm*400¦Ìm