Vishay CRCW04021R00JNED
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±5% ±200ppm/℃ 1Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
TME
Newark
element14 APAC
3 个月趋势:
-34.05%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
1 Ω
1 Ω
1 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
62.5 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402JR-071RL
Res Thick Film 0402 1 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/°C Pad SMD T/R / RES SMD 1 OHM 5% 1/16W 0402
Resistor Thick Film 0402 1 Ohm 5% 1/16w ±200ppm °C Surface Mount Punched Paper Tape and Reel
Yageo GroupAC0402JR-071RL
Res Thick Film 0402 1 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 1ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Yageo GroupAF0402JR-071RL
Res 0402 1 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Res General Purpose Thick Film 0402 1 Ohm 5% 1/16W -200ppm/°C to 400ppm/°C Ceramic Paper T/R
描述
CRCW Series 0402 0.063 W 1 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES SMD 1 OHM 5% 1/16W 0402 / 1 Ohms ±5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
THICK FILM RESISTOR CHIP, 1 OHM, 63mW, 5%, FULL REEL
CRCW FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 1Ohm 0.063W 1/16W
Res Thick Film 0402 1 Ohm 5% 0.063W
RESISTOR;THICK FILM;1 OHMS;0.063 W;5%;SMT;0402;TCR 73 PPM/DEGC;CUT TAPE
SMD Resistor 0402 1Ω ±5% 1/16W ±200ppm/℃
Resistance:1ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100mW; Resistor Case / Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:CRCW e3 Series; Voltage Rating:75V RoHS Compliant: Yes