Vishay CRCW04021M10JNED
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 1100000ohm, 50V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0402
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Newark
Future Electronics
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.09%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
Stock
10,000
Authorized Distributors
5
Resistance
1.1 MΩ
1.1 MΩ
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
63 mW
63 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
TE ConnectivityCRG0402J1M0
Res Thick Film 0402 1M Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Molded SMD T/R
Res Thick Film 0402 1M Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 1.2M Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 0402 Case 1.2 MOhm 5% Tolerance 250ppm
Res Thick Film 0402 1.1M Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402JR-071M1L
Res Thick Film 0402 1.1M Ohm 5% 1/16W 100ppm/C Molded SMD SMD Paper T/R
描述
0402 1.1M ohms 5% thick film surface mount chip resistor
RES SMD 1.1M OHM 5% 1/16W 0402
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 1.1MOhm ±200ppm/C
RES, THICK FILM, 1.1MOHM, 63mW, 5%; Resistance:1.1Mohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:630mW; Voltage Rating:50V; Series:CRCW; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film ;RoHS Compliant: Yes