KOA Speer RK73B1ETTP105J
Res Thick Film 0402 1M Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Newark
TME
Future Electronics
3 个月趋势:
-15.13%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
相关零件
TE ConnectivityCRG0402J1M0
Res Thick Film 0402 1M Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Molded SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 1100000ohm, 50V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRC0402FR-131ML
Res Thick Film 0402 1M Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0402JR-071ML
Res Thick Film 0402 1M Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-2GEJ914X
Res Thick Film 0402 910K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-2GEJ115X
Res Thick Film 0402 1.1M Ohm 5% 0.1W(1/10W) -400ppm/C to 150ppm/C Molded SMD Punched T/R
描述
100mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 1MΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
1 MOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RK73B 0402 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 1MOhms 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 1e+06ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res, 1M, 5%, 0.1W, 0402 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B1ETTP105J