Vishay CRCW04021K74FKTD
Res Thick Film 0402 1.74K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C SMD Paper T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.72%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Resistance
1.74 kΩ
1.74 kΩ
1.74 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
63 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-071K74L
Res Thick Film 0402 1.74K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 1.74K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0402FR-071K8L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 1.8kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402FR-071K58L
Res Thick Film 0402 1.58K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG0402F1K8
Res Thick Film 0402 1.8K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C SMD T/R
Res Thick Film 0402 1.8K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 1740ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
RESISTOR, THICK FILM, 1.74KOHM, 63mW, 1%, FULL REEL
0402 (1005Metric) 0402 CRCW 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 1.74kOhms ±100ppm/C