KOA Speer RK73H1ETTP1801F
Res Thick Film 0402 1.8K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Newark
TME
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+62.97%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-071K8L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 1.8kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0402FR-071K8L
TE ConnectivityCRG0402F1K8
Res Thick Film 0402 1.8K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C SMD T/R
Yageo GroupRC0402FR-071K78L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 1.78kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
THICK FILM CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 1800ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
1.8 kOhm ±1% 0.1W 0402 (1005 Metric) Automotive Thick Film Chip Resistor
0402 (1005Metric) 0402 RK73H 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.1W 1/10W 1.8kOhms ±100ppm/C
Res, 1K8, 1%, 0.1W, 0402 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H1ETTP1801F
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 1 x 0.5 x 0.35 mm Temperature range: -55 ... 125 °C Housing type: 0402 No. per roll (PU): 10000 Pitch (space between holes on tape): 2 mm Resistor type: Thick Film Roll diameter: 180 mm (7") Width, band: 8 mm Power Rating: 63 mW Rated voltage: 50 V Resistance: 1.8 kOhm
制造商别名
  • KOA
  • KOA Speer Electronics Inc
  • KOA SPEER ELECTRONICS
  • KSE
  • KOA CORP
  • SPEER
  • KOA SPEER ELECTRONIC
  • KOA EUROPE
  • GLOBAL
  • KOA CORPORATION
  • KOA Speer Elec
  • KSE INC
  • KOA EUROPE GMBH
  • KOA SPEER ELECT
  • KOA ELECTRONICS
  • KOA KAOHSIUNG CORPORATION
  • KOA SPEAR ELECTRONICS
  • KOA Kaohsiung Corp
  • PowerL
  • RALE
  • KOA SPEEL
  • KOA SPEAR
  • KOA DENKO
  • KOASPR
  • KOA ELEC
  • KOASPeeR
零件编号别名
该零件可能有以下备用零件编号:
  • RK73H1ETTP 1801F