Vishay CRCW04021K30JNED
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 1300ohm, 50V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Newark
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
-32.39%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
1.3 kΩ
1.3 kΩ
1.3 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
63 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Resistor Thick Film 0402 1.3k Ohm 5% 1/16w ±200ppm °C Surface Mount Punched Paper Tape and Reel
PanasonicERJ-2GEJ132X
Res Thick Film 0402 1.3K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0402 1.2K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402JR-071K3L
Res Thick Film 0402 1.3K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-2GEJ122X
Res Thick Film 0402 1.2K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0402 1.2K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
描述
CRCW FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 1.3kOhm 0.063W 1/16W
RES SMD 1.3K OHM 5% 1/16W 0402
1.3K¦¸ ¡À5% 62.5mW ¡À200ppm/¡æ 0402 1mm*500¦Ìm*400¦Ìm