Vishay CRCW04021K10JNED
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 1100ohm, 50V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
TME
Newark
Farnell
X-ON
库存历史记录
3 个月趋势:
-7.75%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
1.1 kΩ
1.1 kΩ
1.1 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
63 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Res Thick Film 0402 1.1K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRG0402J1K0
Res Thick Film 0402 1K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 1K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 1.2K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 1000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRC0402JR-071K1L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 1.1kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
CRCW Series 0402 0.063 W 1.1 kOhm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES THKFLM 0402 1.1K OHM 5% 1/16W 200PPM/ C SMD
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 1.1kOhm ±200ppm/C
RES, THICK FILM, 1K1, 5%, 0.063W, 0402
RESISTOR, THICK FILM, 1.1KOHM, 63mW, 5%;; RESISTOR, THICK FILM, 1.1KOHM, 63mW, 5%; Resistance:1.1kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:63mW; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0402
Resistance:1.1Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:62.5Mw; Resistor Case Style:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:50V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW04021K10JNED.