KOA Speer RK73B1ETTP102J
Res Thick Film 0402 1K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Farnell
TME
Garrett
Jameco
库存历史记录
3 个月趋势:
-7.08%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TE ConnectivityCRG0402J1K0
Res Thick Film 0402 1K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0402JR-071KP
62.5mW Thick Film Resistors ±5% ±100ppm/℃ 1kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402JR-071KL
Res Thick Film 0402 1K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0402JR-071KL
Res Thick Film 0402 1K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 1K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 1.1K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
100mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 1kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 1000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RK73B 0402 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 1kOhms 0.1W 1/10W
@Resistor, SMT, 0402, 1K Ohm, +/-5%,+/-200ppm,ThkFLM<CA(100)
Res, 1K, 5%, 0.1W, 0402 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B1ETTP102J