Vishay CPF3100K00FKE14
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 100000ohm, 500V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页6 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页16 年前
Datasheet3 页16 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet4 页11 年前
Datasheet3 页20 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.43%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
25,439
Authorized Distributors
6
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Metal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
3 W
3 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupFMP300FTF73-100K
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 100000ohm, 750V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FTF52-100K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 100000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupFMF-25FTF52-100K
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 105000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 100000ohm, 250V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
描述
Res Metal Film 100K Ohm 1% 3W ±100ppm/C Conformal Coated AXL Bulk
RESISTOR, METAL FILM, RES 100 KILOHMS, PWR-RTG 3 W, TOL 1%, AXIAL
CPF Series Ø 4.57 x 14.1 mm 3 W 100 kOhm ±1 % ±100 ppm/°C Metal Film Resistor
RES 100K OHM 1% 3W AXIAL / 100 kOhms ±1% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Metal Film
Metal through hole resistor 1% 100ppm/C 100kOhm 3W