Vishay CPF21R0000FKEE6
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 1ohm, 350V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
+50.49%
备用零件
Price @ 1000
Stock
43,512
Authorized Distributors
6
Resistance
1 Ω
1 Ω
1 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
2 W
2 W
2 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Stackpole ElectronicsRNF14FTD1R00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 1ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 1ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1622371-1
TE Connectivity 1622371-1 Metal Film Resistor 1Ohm 3/5W 1% Through Hole
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 1ohm, 250V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1ohm, 1.7321V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1ohm, 2.2361V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Metal Film 1 Ohm 1% 2W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
Avnet Japan
RES, 1R, 2W, AXIAL, METAL FILM;
1¦¸ ¡À1% 2W ¡À100ppm/¡æ 8.74mm
Resistance:1Ohm; Product Range:Cpf Series; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Technology:Metal Film; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C; Qualification:- Rohs Compliant: Yes |Vishay CPF21R0000FKEE6.