Vishay CPF21R0000FKE14
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 1ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页6 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Farnell
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.93%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
38,297
Authorized Distributors
6
Resistance
1 Ω
1 Ω
1 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
2 W
2 W
2 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Stackpole ElectronicsRNF14FTD1R00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 1ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 1ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1622371-1
RESISTORS METAL FILM RES 1 OHMS PWR-RTG 0.6 W TOL 1% AXIAL LR NEOHM SERIES
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 1ohm, 250V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1ohm, 1.7321V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1ohm, 2.2361V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
CPF SERIES E14 AXIAL METAL FILM RESISTOR 1OHMS +/-1% 2W +/-100PPM/DEGC
Res Metal Film 1 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Conformal Coated AXL Bulk
CPF Series Ø 3.68 x 8.74 mm 2 W 1 Ohm ±1 % ±100 ppm/°C Metal Film Resistor
Resistance:1Ohm; Product Range:Cpf Series; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Element Type:Metal Film; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C; No. Of Pins:2Pins Rohs Compliant: Yes |Vishay CPF21R0000FKE14.