Vishay CMF5520M000FKR6
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 2e+07ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页5 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
888
Authorized Distributors
3
Resistance
20 MΩ
20 MΩ
20 MΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 7 months ago)
相关零件
RESISTOR, METAL FILM,20 MEGOHMS,0.125 W,+/-1%,200 V, AXIAL,100 PPM/C,450 VAC
Mini-Mox FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% 100ppm/C 20MOhm 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 2.2e+07ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteOF206JE
Fixed Resistor, Carbon Composition, 0.5W, 20000000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 22000000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteOF186JE
Fixed Resistor, Carbon Composition, 0.5W, 18000000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
描述
Resistor, metal Film,20Mohms,250Wv,1+/-% Tol,-100,100Ppm-Tc |Vishay CMF5520M000FKR6
RES 20M OHM 1/2W 1% AXIAL
CMF-55 20M 1% T-1 RE6