Vishay CMF5520M000FKEB
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 2e+07ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
3
Resistance
20 MΩ
20 MΩ
20 MΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
RESISTOR, METAL FILM,20 MEGOHMS,0.125 W,+/-1%,200 V, AXIAL,100 PPM/C,450 VAC
Mini-Mox FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% 100ppm/C 20MOhm 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 2.2e+07ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteOF206JE
Fixed Resistor, Carbon Composition, 0.5W, 20000000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 22000000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteOF186JE
Fixed Resistor, Carbon Composition, 0.5W, 18000000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
描述
CMF Series Ø 2.29 x 6.1 mm 20 MOhm ±1% 0.5 W ±100ppm/C Metal Film Resistor
Res Metal Film 20M Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Epoxy AXL T/R
CMF-55 20M 1% T-1 EB e3
RES 20M OHM 1/2W 1% AXIAL