Vishay CMF5048K700FHEK
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 48700ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
数据表和文档
Newark
Datasheet5 页5 年前
Datasheet5 页9 年前
Datasheet5 页11 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Resistance
48.7 kΩ
48.7 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 52300ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 49900ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 47500ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 48700ohm, 300V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FBF52-48K7
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 48700ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FRF52-48K7
描述
RESISTOR, METAL FILM, 48.7KOHM, 250mW, 1%
RES 48.7K OHM 1/4W 1% AXIAL
CMF-50 48.7K 1% T-2 EK e3