Vishay CMF5049K900FHEB
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 49900ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet5 页5 年前
Datasheet5 页10 年前
Newark
New Yorker Electronics
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-48.11%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
11,511
Authorized Distributors
6
Resistance
49.9 kΩ
49.9 kΩ
Mount
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-11-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 52300ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 47500ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 45300ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FRF52-49K9
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 49900ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FBF52-49K9
描述
CMF Axial Axial Through Hole Resistor 卤1% 卤50ppm/C 49.9kOhms 0.25W 1/4W
49.9 kOhms ±1% 0.25W Through Hole Moisture Resistant, Safety Metal Film Resistor
RESISTOR;METAL FILM;RES 49.9 KILOHMS;PWR-RTG 0.1 W;TOL 1%;AXIAL;TAPE & REEL
RESISTOR, METAL FILM, 49.9 KOHM, 250 MW, 1%, FULL REEL
Res Metal Film 49.9K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±50ppm/C Epoxy AXL T/R
RESISTOR, METAL FILM, 49.9 KOHM, 250 MW,; RESISTOR, METAL FILM, 49.9 KOHM, 250 MW, 1%; Product Range:VISHAY - CMF Series; Resistance:49.9kohm; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Resistor Element Type:Metal Film