Vishay BZX84C3V9-G3-08
Diode Zener Single 3.9V 5% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.35%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Authorized Distributors
6
Case/Package
SOT-23-3
SOT-23
SOT-23
Zener Voltage
3.9 V
3.9 V
3.9 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
350 mW
350 mW
Impedance
90 Ω
90 Ω
90 Ω
Max Reverse Leakage Current
3 µA
3 µA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Diode Zener Single 4.3V 5% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
BZX84 Series 4.7 V 5 % 300 mW Surface Mount Small Signal Zener Diode - SOT-23-3
Diode Zener Single 4.7V 5% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.BZX84C4V7-7-F
Zener Diode Single 4.7V 6.38% 80Ohm 350mW 3-Pin SOT-23 T/R / DIODE ZENER 4.7V 300MW SOT23-3
Diodes Inc.MMBZ5228B-7-F
MMBZ5228B Series 3.9 V 350 mW Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Diodes Inc.MMBZ5226B-7-F
Zener Diode Single 3.3V 5% 28Ohm 350mW 3-Pin SOT-23 T/R / DIODE ZENER 3.3V 350MW SOT23-3
描述
Zener Diode, 3.9V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
ZENER DIODE SOT23
5% 3¦ÌA 3.9V 90¦¸ 300mW SOT-23-3 3.1mm*1.43mm*1.15mm
ZENER SOT-23 .35W 3.9V