Vishay BZX84B68-E3-08
Diode Zener Single 68V 2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
TTIBZX84B68-E3-08015KTape & Reel
3h
NewarkBZX84B68-E3-08015KTape & Reel
AvnetBZX84B68-E3-08015K
3d
TTI EuropeBZX84B68-E3-08015KTape & Reel
4h
Arrow ElectronicsBZX84B68-E3-08015K
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-99.49%
Stock
74,524
Authorized Distributors
6
Zener Voltage
68 V
68 V
68 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
240 Ω
240 Ω
240 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
50 nA
Introduction Date2013-03-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
LTB Date2023-10-05
LTD Date2024-04-05
相关零件
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 68V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Small Signal Zener Diode Zener Diode, 75V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Single 47V 2% 170Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.DDZX43-7
DDZX Series 43 V ±2 % 300 mW Surface Mount Voltage Regulator Diode - SOT-23
BZX84BxxxLT1G Series 27 V 250 mW ±2% Surface Mount Zener diode - SOT-23
NXP SemiconductorsPZM5.6NB2,115
Zener Diode, 5.6V V(Z), 2.14%, 0.3W, Silicon, Unidirectional, TO-236
描述
Zener Diode, 68V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Sot23 |Vishay BZX84B68-E3-08
2% 50nA 68V 240¦¸ 300mW SOT-23-3