Vishay BZX84B36-E3-08
Diode Zener Single 36V 2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
DigiKey112-BZX84B36-E3-08CT-ND6,0111Cut Tape
TTIBZX84B36-E3-08015KTape & Reel
5h
NewarkBZX84B36-E3-08015KTape & Reel
AvnetBZX84B36-E3-08015K
3d
TTI EuropeBZX84B36-E3-08015KTape & Reel
6h
数据表和文档
3 个月趋势:
+120%
Authorized Distributors
6
SOT-23-3
SOT-23
SOT-23
Zener Voltage
36 V
36 V
36 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
300 mW
250 mW
250 mW
Impedance
90 Ω
90 Ω
90 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
50 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
相关零件
Diodes Inc.DDZX43-7
DDZX Series 43 V ±2 % 300 mW Surface Mount Voltage Regulator Diode - SOT-23
Zener Diode Single 30V 2% 80Ohm 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 30V V(Z), 2%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Diode Zener Single 27V 2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
BZX84BxxxLT1G Series 27 V 250 mW ±2% Surface Mount Zener diode - SOT-23
描述
Zener Diode, 36V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Sot23_A |Vishay BZX84B36-E3-08
2% 50nA 36V 90¦¸ 300mW SOT-23-3 3.1mm*1.43mm*1.15mm