Vishay BZX84B33-E3-08
BZX84 Series 33 V ±2% 300 mW Surface Mount Zener Diode - SOT-23-3
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
TTIBZX84B33-E3-08015KTape & Reel
21h
NewarkBZX84B33-E3-08015KTape & Reel
Future ElectronicsBZX84B33-E3-0803KTape & Reel
AvnetBZX84B33-E3-08015K
3d
TTI EuropeBZX84B33-E3-08015KTape & Reel
22h
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
Authorized Distributors
6
SOT-23-3
SOT-23
SOT-23
Zener Voltage
33 V
33 V
33 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
300 mW
Impedance
80 Ω
80 Ω
80 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
100 nA
100 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
相关零件
Zener Diode Single 30V 2% 80Ohm 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Diode Zener Single 27V 2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 30V V(Z), 2%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
BZX84BxxxLT1G Series 27 V 250 mW ±2% Surface Mount Zener diode - SOT-23
描述
Zener Diode, 33V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
ZENER DIODE SOT23
Zener Diode Sot23 |Vishay BZX84B33-E3-08
.3W 33V 2% SOT23 Z-DIODE
ZENER SOT-23 .35W 33V