Vishay BZX384C36-HE3-08
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 50nA @ 25.2V 200mW 36V 90Ohm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
27,545
Authorized Distributors
4
Zener Voltage
36 V
36 V
36 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
200 mW
200 mW
200 mW
Impedance
90 Ω
90 Ω
90 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
50 nA
Forward Voltage
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diode Zener Single 27V 5% 200mW 2-Pin SOD-323 T/R
Zener Diode Single 27V 5% 80Ohm 200mW Automotive 2-Pin SOD-323 T/R
Zener Diode, 39V V(Z), 5%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Diodes Inc.MMSZ5258BS-7-F
Diode Zener Single 36V 5% 200mW Automotive 2-Pin SOD-323 T/R
Diodes Inc.DDZ9711S-7
Diodes Inc.MMSZ5259BS-7-F
Diode Zener Single 39V 5% 200mW 2-Pin SOD-323 T/R
描述
DIODE ZENER 36V 200MW SOD323 / Zener Diode 36 V 200 mW ±5% Surface Mount SOD-323
Zener Diode, 36V V(Z), 5%, 0.2W, Silicon, Unidirectional