Vishay BZX384C36-E3-08
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 36V V(Z), 5%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页8 年前
TME
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+11.89%
Stock
27,551
Authorized Distributors
6
Zener Voltage
36 V
36 V
36 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
200 mW
200 mW
200 mW
Impedance
90 Ω
90 Ω
90 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
50 nA
Introduction Date2013-03-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diode Zener Single 27V 5% 200mW 2-Pin SOD-323 T/R
Zener Diode Single 27V 5% 80Ohm 200mW Automotive 2-Pin SOD-323 T/R
Zener Diode, 39V V(Z), 5%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Diodes Inc.MMSZ5258BS-7-F
Diode Zener Single 36V 5% 200mW Automotive 2-Pin SOD-323 T/R
Diodes Inc.MMSZ5259BS-7-F
Diode Zener Single 39V 5% 200mW 2-Pin SOD-323 T/R
MMSZ52XXB Series 200 mW 30 V Surface Mount Zener Diode - SOD-323
描述
DIODE ZENER 36V 200MW SOD323 / Zener Diode 36 V 200 mW ±5% Surface Mount SOD-323
Zener Diode Sod323 |Vishay BZX384C36-E3-08
5% 50nA 36V 90¦¸ 200mW SOD-323