Vishay BZX384C15-E3-18
Zener Diode, 15V V(Z), 5%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页8 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+90.56%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOD-323-2
SOD-323-2
Zener Voltage
15 V
15 V
15 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
200 mW
200 mW
200 mW
Impedance
30 Ω
30 Ω
30 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
50 nA
Forward Voltage
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-03-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diode Zener Single 13V 5% 200mW 2-Pin SOD-323 T/R
Diodes Inc.MMSZ5242BS-7-F
Zener Diode Single 12V 5% 30Ohm 200mW 2-Pin SOD-323 T/R / DIODE ZENER 12V 200MW SOD323
Diodes Inc.DDZ9699S-7
Diode Zener Single 12V 5% 200mW 2-Pin SOD-323 T/R
BZX384 Series 200 mW 18 V 50 nA SMT Small Signal Zener Diode - SOD-323
DIODE ZENER 12V 200MW SOD323 / Zener Diode 12 V 200 mW ±4% Surface Mount SOD-323
Diodes Inc.MMSZ5245BS-7-F
MMSZ5245B Series 15 V 200 mW 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOD-323
描述
Zener Diode Sod323 |Vishay BZX384C15-E3-18
ZENER DIODE SOD323
5% 50nA 15V 30¦¸ 200mW SOD-323 2.85mm*1.5mm*1.15mm
Zener Diodes 15 Volt 0.2W 5%
ZENER SOD-323 .2W 15V