Vishay BZX384C15-E3-08
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 15V V(Z), 5%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
数据表和文档
Farnell
Datasheet8 页8 年前
Future Electronics
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
+600%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Authorized Distributors
6
Zener Voltage
15 V
15 V
15 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
200 mW
200 mW
200 mW
Impedance
30 Ω
30 Ω
30 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
50 nA
Forward Voltage
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.MMSZ5242BS-7-F
Zener Diode Single 12V 5% 30Ohm 200mW 2-Pin SOD-323 T/R / DIODE ZENER 12V 200MW SOD323
Diodes Inc.DDZ9699S-7
Diode Zener Single 12V 5% 200mW 2-Pin SOD-323 T/R
BZX384 Series 200 mW 18 V 50 nA SMT Small Signal Zener Diode - SOD-323
DIODE ZENER 12V 200MW SOD323 / Zener Diode 12 V 200 mW ±4% Surface Mount SOD-323
Diodes Inc.MMSZ5245BS-7-F
MMSZ5245B Series 15 V 200 mW 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOD-323
描述
BZX384 Series 15 V 200 mW ±5 % 30 Ohm Surface Mount Zener Diode - SOD-323
Zener Diode Single 15V 5% 30Ohm 200mW 2-Pin SOD-323 T/R