Vishay BZM55C6V2-TR3
Zener Diode, single, Two Terminal, 6.2V V(Z), 6.4%, melf-1.9 |Vishay BZM55C6V2-TR3
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页7 年前
Datasheet6 页24 年前
Future Electronics
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2000-12-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Diode Zener Single 7.5V 6% 500mW 2-Pin MicroMELF T/R
Zener Diode, single, Two Terminal,7.5V V(Z),5.3%,melf-1.9 |Vishay BZM55C7V5-TR3
Zener Diode, single, Two Terminal,6.8V V(Z),5.9%,melf-1.9 |Vishay BZM55C6V8-TR3
描述
Zener Diode, 6.2V V(Z), 6.45%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
100nA 6.2V 10¦¸ 500mW MICRO-MELF 1.9mm*1.35mm*1.15mm