Vishay BZM55C7V5-TR3
Zener Diode, single, Two Terminal, 7.5V V(Z), 5.3%, melf-1.9 |Vishay BZM55C7V5-TR3
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页7 年前
Datasheet6 页24 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.28%
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2000-12-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Diode Zener Single 7.5V 2% 500mW Automotive 2-Pin MicroMELF T/R
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 8.2V V(Z), 6.1%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 8.2V V(Z), 1.95%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
描述
Zener Diode, 7.5V V(Z), 6.04%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
BZM55C7V5-TR3 ZENER DIODE, 7.5V 6% 500 MW SMT 2-PIN MICROMELF