Vishay BYV27-150-TR
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 1 Element, 2A, 150V V(RRM), Silicon, DO-204AP
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页12 年前
Datasheet4 页13 年前
Datasheet4 页14 年前
Datasheet4 页15 年前
Datasheet4 页9 年前
Datasheet4 页12 年前
Datasheet5 页19 年前
Future Electronics
Jameco
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.20%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay BYV27-150-TR 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2006-09-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 1 Element, 2A, 100V V(RRM), Silicon, DO-204AP
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 1 Element, 2A, 50V V(RRM), Silicon, DO-204AP
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 2.5A, 100V V(RRM), Silicon
STMicroelectronicsSTTH1R02QRL
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 1.5A, 200V V(RRM), Silicon, DO-15
STMicroelectronicsSTTH1R02
ULTRAFAST RECOVERY DIODE Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 1.5A, 200V V(RRM), Silicon, DO-41
描述
2 A 150 V 25 ns Through Hole Sinterglass Avalanche Ultrafast Diode - SOD-57
ULTRA FAST DIODE, 2A 150V SOD-57<AZ
Diode Switching 150V 2A 2-Pin SOD-57 T/R
165V 50A 25ns 1¦ÌA 2A SOD-57 , 4.2mm*3.6mm*3.6mm
Rectifiers 2.0 Amp 150 Volt 50 Amp IFSM
Avalanche Diode, 2A, 150V, Sod-57, Full Reel; Repetitive Peak Reverse Voltage:150V; Average Forward Current:2A; Diode Configuration:Single; Forward Voltage Max:1.07V; Reverse Recovery Time:25Ns; Forward Surge Current:50A Rohs Compliant: Yes |Vishay BYV27-150-TR