Vishay BYV27-100-TR
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 1 Element, 2A, 100V V(RRM), Silicon, DO-204AP
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页12 年前
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.32%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay BYV27-100-TR 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Forward Voltage
880 mV
880 mV
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
2 A
2 A
Max Reverse Leakage Current
Reverse Recovery Time
25 ns
25 ns
供应链
Country of OriginAustria
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2006-09-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 1 Element, 2A, 200V V(RRM), Silicon, DO-204AP
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 1 Element, 2A, 150V V(RRM), Silicon, DO-204AP
VISHAY SEMICONDUCTOR BYV27-200-TR Rectifier Diode, Single, 200 V, 2 A, 1.07 V, 25 ns, 50 A
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 2.5A, 100V V(RRM), Silicon
STMicroelectronicsSTTH1R02QRL
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 1.5A, 200V V(RRM), Silicon, DO-15
STMicroelectronicsSTTH1R02
ULTRAFAST RECOVERY DIODE Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 1.5A, 200V V(RRM), Silicon, DO-41
描述
Diode Ultra Fast Recovery Rectifier 100V 2A 2-Pin DO-15 T/R
DIODE, AVALANCHE, ULTRAFAST, VR 150V, IF 2A, PKG SOD-57,VF 1.07V, TRR 25NS, TJ +175DEGC
BYV Series 100 V 2 A Through Hole Ultra-Fast Avalanche SinterglassDiode - SOD-57
DIODE, POWER RECTIFIER, FAST; Diode Type:Fast Recovery; Diode Configuration:Single; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:100V; Forward Current If(AV):2A; Forward Voltage VF Max:1.07V; Reverse Recovery Time trr Max:25ns; Forward Surge Current Ifsm Max:50A; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:175°C; Diode Case Style:SOD-57; No. of Pins:2; Current Ifsm:50A; Junction Temperature Tj Max:175°C; Operating Temperature Range:-55°C to +175°C; Package / Case:SOD-57; Reverse Recovery Time trr Typ:25ns; Termination Type:Axial Leaded