Vishay BYV27-050-TR
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 1 Element, 2A, 50V V(RRM), Silicon, DO-204AP
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet5 页19 年前
Datasheet4 页11 年前
Datasheet4 页12 年前
Farnell
element14 APAC
element14
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay BYV27-050-TR 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 1 Element, 2A, 100V V(RRM), Silicon, DO-204AP
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 1 Element, 2A, 200V V(RRM), Silicon, DO-204AP
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 1 Element, 2A, 150V V(RRM), Silicon, DO-204AP
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 2.5A, 100V V(RRM), Silicon
STMicroelectronicsSTTH1R02QRL
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 1.5A, 200V V(RRM), Silicon, DO-15
STMicroelectronicsSTTH1R02
ULTRAFAST RECOVERY DIODE Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 1.5A, 200V V(RRM), Silicon, DO-41
描述
2 A 50 V 25 ns Through Hole Sinterglass Avalanche Ultrafast Diode - SOD-57
VISHAY BYV27-050-TR. AVALANCHE DIODE, 2A, 50V, SOD-57
Ultra Fast Recovery Power Rectifier; Repetitive Reverse Voltage Max, Vrrm:50V; Forward Current, If(AV):2A; Forward Surge Current Max, Ifsm:50A; Reverse Recovery Time, trr:25ns; Forward Voltage Max, VF:1.07V; Package/Case:SOD-57 ;RoHS Compliant: Yes