Vishay BAS70-06-E3-08
Rectifier Diode Small Signal Schottky 70V 0.2A 5ns 3-Pin SOT-23 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
HQonline
Future Electronics
ODG (Origin Data Global)
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-63.59%
Case/Package
SOT-23
SOT-23
Forward Voltage
410 mV
1 V
1 V
Reverse Voltage (DC)
Forward Current
200 mA
70 mA
70 mA
5 ns
Capacitance
2 pF
2 pF
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Diode Small Signal Schottky 40V 0.2A 3-Pin SOT-23 T/R
DIODE, SCHOTTKY BARRIER, VR 30V, IF 200MA, PKG SOT-23,CONFIG DUAL, VF 1000MV, TRR 5NS
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 0.2A, 40V V(RRM), Silicon
Rectifier Diode Small Signal Schottky 30V 0.2A 5ns 3-Pin SOT-23 T/R
BAS40 Series 40 V 200 mA Surface Mount Single Schottky Diode Rectifier - SOT-23
BAS70-04 Series 70 V 200 mA SMT Small Signal Schottky Diode - SOT-23-3
描述
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 0.2A, 70V V(RRM), Silicon
DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT23 / Diode Array 1 Pair Common Anode Schottky 70 V 200mA (DC) Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
DIODE, SCHOTTKY, 0.2A, 70V, SOT-23-3; Diode Type:Schottky; Forward Current If(AV):200mA; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:70V; Forward Voltage VF Max:1V; Reverse Recovery Time trr Max:5ns; Forward Surge Current Ifsm Max:600mA ;RoHS Compliant: Yes