Vishay ALSR0547R00JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 47ohm, 15.3297V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Factory Futures
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Resistance
47 Ω
47 Ω
47 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
相关零件
Ohmite25J47RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 47ohm, 330V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite25J47R
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 47ohm, 330V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite23J47RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 47ohm, 135V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 47ohm, 11.8743V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 47ohm, 21.679V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RES 47 OHM 5W 5% AXIAL
ALSR05 47 5% E12 e3