Vishay ALSR0539R00JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 39ohm, 13.9642V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Factory Futures
库存历史记录
3 个月趋势:
-61.73%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
10,822
Authorized Distributors
6
Resistance
39 Ω
39 Ω
39 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Ceramic, Wirewound
Ceramic, Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2012-08-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
相关零件
Ohmite25J39RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 39ohm, 330V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite95J39RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 39ohm, 495V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite95J39R
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 39ohm, 495V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 36ohm, 13.4164V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 39ohm, 6.245V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 39ohm, 19.748V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial FIXED RESISTOR ALSR 0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm 5W 39Ohm ±30ppm/C
Res Wirewound 39 Ohm 5% 5W ±30ppm/C Silicone AXL Bulk