Vishay ALSR052K700JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 2700ohm, 116.1895V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
920
Authorized Distributors
5
Resistance
2.7 kΩ
2.7 kΩ
2.7 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Ceramic, Wirewound
Ceramic, Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2012-08-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ohmite25J2K7E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 2700ohm, 330V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite25J2K7
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 2700ohm, 330V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite23J2K7E
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 2700ohm, 135V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 2700ohm, 90V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 2500ohm, 111.8034V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 2500ohm, 50V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial FIXED RESISTOR ALSR 0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm 5W 2.7kOhm ±30ppm/C
Res Wirewound 2.7K Ohm 5% 5W ±30ppm/C Silicone AXL Bulk
2.7K¦¸ ¡À5% 5W ¡À30ppm/¡æ 22.23mm